جزیره ایران افزایش مسابقه اطلاعیه ورزشگاه

جزیره: ایران افزایش مسابقه اطلاعیه ورزشگاه پرسپولیس پرسپولیس جام جهانی

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه معدل داوطلبان چگونه در کنکور به کمک‌شان می‌آید؟

دهه 90 یکی از بااهمیت ترین دهه ها در عوض کردن اوضاع داوطلبان شرکت کننده در کنکور محسوب می شود، چراکه از سال 1394 به بعد تاثیر معدل در کنکور به مرحله اجرا رسید و

معدل داوطلبان چگونه در کنکور به کمک‌شان می‌آید؟

معدل داوطلبان چگونه در کنکور به کمک ارزش می آید؟

عبارات مهم : داوطلب

دهه 90 یکی از بااهمیت ترین دهه ها در عوض کردن اوضاع داوطلبان شرکت کننده در کنکور محسوب می شود، چراکه از سال 1394 به بعد تاثیر معدل در کنکور به مرحله اجرا رسید و معدل دانش آموزان در سنجش قبولی کنکور مدنظر قرار گرفت. البته شاید بتوان گفت بااهمیت ترین اقدامی که در این خصوص صورت گرفته مربوط به سال 1396 است که تاثیر مثبت معدل دبیرستان در اوضاع داوطلبان به 25 درصد رسید و در کنار آن پنج درصد تاثیر مثبت جهت مقطع پیش دانشگاهی در نظر گرفته شد که اوضاع بسیاری از داوطلبان را از شرایط خطر به شرایط مطلوب می رساند.

معدل داوطلبان چگونه در کنکور به کمک‌شان می‌آید؟

تاثیر مثبت معدل جهت دانش آموزانی که بعد از سال 84 دیپلم گرفته اند

البته تاثیر معدل در کنکور مختص همه داوطلبان نبوده و این گونه نیست که همه داوطلبان مشمول این قانون شوند. آن طور که حسین توکلی، سخنگوی شرکت سنجش آموزش کشور گفته بود، دیپلمه های رشته های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ کرده اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری یا کشوری برگزار شده است هست، مشمول اعمال سوابق تحصیلی می شود و جهت آنها سوابق تحصیلی دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به میزان حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تاثیر مثبت در نمره کل داوطلب لحاظ خواهد شد.

تاثیر مثبت 5 درصدی جهت داوطلبانی که از سال 91 به پیش دانشگاهی رفتند

دهه 90 یکی از بااهمیت ترین دهه ها در عوض کردن اوضاع داوطلبان شرکت کننده در کنکور محسوب می شود، چراکه از سال 1394 به بعد تاثیر معدل در کنکور به مرحله اجرا رسید و

البته بحث جهت اعمال پنج درصد معدل داوطلبان در پیش دانشگاهی نسبت به اعمال 25 درصد معدل دبیرستان تفاوت دارد و کار داوطلبان جهت استفاده از این پنج درصد نه تنها کمی سخت تر می شود، بلکه همه داوطلبان هم نمی توانند از آن استفاده کنند؛ موضوعی که شاید در ابتدا کمی ناعادلانه باشد، ولی اولا نباید فراموش کرد که همه دانش آموزان پیش دانشگاهی را پشت سر نمی گذارند و ثانیا تنها داوطلبانی که دهه 90 به پیش دانشگاهی رفته اند، می توانند از آن بهره مند شوند. به عبارت دیگر، تاثیر مثبت معدل پیش دانشگاهی جهت کنکور تنها مختص آن دسته از داوطلبانی است که مدرک پیش دانشگاهی خود را در رشته های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی و هنر از سال تحصیلی 1391 – 1390 به بعد اخذ کرده اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری یا کشوری برگزار شده، مشمول اعمال سوابق تحصیلی می شود.

معنی تاثیر مثبت در نمره کل چیست؟

در کنار همه تاثیرات مثبتی که معدل دبیرستان و همچنین معدل پیش دانشگاهی جهت داوطلبان در کنکور سال های پیش و امسال به ارمغان آورده، عنوان مهم این است که اصلا تاثیر مثبت در نمره کل داوطلب جهت کنکور به چه معنا است و مگر تاثیر بد نیز جهت داوطلبان وجود دارد؟ آن طور که توکلی راجع به تاثیر مثبت در نمره کل گفته هست، این عنوان بدان معنی است که اگر اعمال سوابق تحصیلی باعث زیاد کردن نمره داوطلب شود، سوابق تحصیلی اعمال خواهد شد و اگر باعث کم کردن نمره داوطلب شود، سوابق تحصیلی وی اعمال نخواهد شد.

فرهیختگان

معدل داوطلبان چگونه در کنکور به کمک‌شان می‌آید؟

واژه های کلیدی: داوطلب | داوطلبان | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs